BEOGRAD- Rukometašice ŽORK “Kikinda”pobedile su 40:28 (24:14) ekipu ORK “Beograd”.  Da trijumf na gostujućem terenu neće biti upitan, bilo je jasno već na početku meča 10. kola Super B lige Srbije.

Analizirajući za portal GRADSKI ovaj meč, trener Mihajlo Petković  priznao je  da ne može da nađe ni najmanju zamerku u igri. Otkako je preuzeo ŽORK “Kikinda”,  ovo je treća vezana pobeda:

-Nakon utakmice, devojkama sam rekao da nemam šta da im zamerim. Nakon 7. minuta prvog poluvremena i rezultata 5:5, mi smo na terenu silovito zaigrali.

Mogli smo da ih pobedimo i sa 20 razlike, ali sam u poslednjih 10 minuta pružio šansu svim rukometašicama-rekao je Petković i nastavio:

– Sve rukometašice ušle su u igru. Na svim pozicijama delovali smo ubedljivo. Željana Radaković ponovo je zaslužila titulu najbolje igračice. Jako dobro odigrao je naš pivot Aleksandra Čubrilo. Dosad nisam video njeno bolje izdanje. Sjajna je bila i Ana Čubrilo.

I naše poslednje pojačanje, Jelena Stekić, zaslužuje sve čestitke. Teodora Đukičin, Danka Knežević, sva tri golmana. Sve devojke bile su maksimalne- podvukao je Petković. U subotu, od 16 sati i 30 minuta, rukometašice ŽORK “Kikinda” ugostiće beogradski “Junior”.

Trener Petković smatra da ne bi trebalo da imaju problema sa tom ekipom. Nakon njih, igraće sa “Petrovaradinom”:

– Ključno je da igramo sa što manje oscilacija i zadržimo ovaj nivo- podvukao je Petković.