KIKINDA- Kiša nije dozvolila maturantima Osnovne škole “Đura Jakšić” da, uz vatromet i šetnju crvenim tepihom, uđu u restoran “Rajska oaza”, ali im loše vreme nije pokvarilo raspoloženje. Naprotiv.

U foajeu restorana maturantima su bele balone uručili Boris Stojkov, vlasnik “Rajske oaze”, i njegovi saradnici. Budući srednjoškolci potom su ih simbolično pustili u tmurno i kišovito nebo.

Usledilo je nezaobilazno fotografisanje i druženje. Kao i prethodnih godina, i ova generacija maturanata za muziku je odabrala DJ Luku. Direktorka OŠ “Đura Jakšić”, Biljana Šimon, ističe da su se u restoranu okupila 52 učenika iz tri odeljenja, kao i brojni nastavnici i zaposleni škole:

– Prvi put smo odlučili da matursko veče proslavimo u “Rajskoj oazi”. Žao nam je što nam vreme nije bilo saveznik, ali šta je, tu je. Deci, ali i meni, posebno se dopao trenutak kada smo simbolično pustili bele balone.

Ova generacija, kao i nekoliko prethodnih, odlučila se za DJ-a, a mi se sa njihovim željama i muzičkim ukusom u potpunosti slažemo- rekla je Šimon.

Vlasnik “Rajske oaze”, Boris Stojkov, kaže da mu je drago što su maturanti ove gradske škole, njihovi roditelji i prosvetni radnici ukazali poverenje upravo ovom restoranu:

– Kada smo pre dve godine odlučili da organizujemo proslave maturskih večeri, uveli smo i neke novine, poput crvenog tepiha, vatrometa i puštanja balona.

Nadamo se da će narednih dana vreme biti na našoj strani, jer ćemo ugostiti maturante još nekoliko škola- rekao je Stojkov.