BEOGRAD- Ministarstvo unutrašnjih poslova upozorilo je da je od početka godine na putevima u Srbiji život izgubilo 12 motociklista, među kojima je čak šestoro mlađih od 30 godina.

Iz MUP-a ističu da su vozači dvotočkaša među najugroženijim učesnicima u saobraćaju i podsećaju da nepoštovanje propisa često ima tragične posledice:

– Kaciga, zaštitna oprema i prilagođena brzina mogu sačuvati život- navode iz MUP-a.

Zbog povećanog broja nesreća, saobraćajna policija do 31. maja pojačano kontroliše saobraćaj širom Srbije.

Akcija je usmerena na sankcionisanje prekršaja koje prave vozači motocikala, mopeda i bicikala, ali i pešaci.