KIKINDA- Rukometaši ”Kikinde Grindex”  pobedili su u utakmici 5. kola subotički ”Spartak” sa 29:27 i tako ostvarili svoju drugi trijumf u prvenstvu Super A lige Srbije. U spektakularnoj atmosferi, pred oko 800 gledalaca, izabranici trenera Miljana Stanića borili su se lavovski.

Sjajno  su igrali naši rukometaši. Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 13:12, a u nastavku je usledila ofanziva naših igrača, koji su u jednom trenutku poveli sa pet golova prednosti.

Ali, pad koncentracije ili preterana opuštenost, uzelo je maha, pa su Subotičani čak u jednom momentu prešli u vođstvo. Na sreću, kikindski rukometaši zbili su redove. Brzo su se oporavili i nastavili sa dobrom partijom što je rezultiralo pobedom:

-Mi smo prilikom prednosti od pet golova počeli da slavimo i to ne sme da se više ponovi. Moramo da budemo skoncentrisani do poslednjeg minuta. Na tome ćemo poradimo. Pritisak je bio ogroman.

U prvih pet kola imali smo žestok raspored, ali uspeli smo da se povratimo i nastavljamo dalje i u svaku utakmicu idemo na pobedu- poručio je Miljan Stanić, trener ”Kikinde Grindex”. Jedan od najboljih na utakmici svakako je bio veoma raspoloženi golman Slavko Miškov sa nekoliko odlučujućih odbrana:

– Bili smo pod pritiskom jer smo prethodne dve utakmice izgubili i znali smo da ovu moramo da dobijemo. Dali smo sve od sebe, ostavili srce na terenu i mislim da smo zasluženo pobedili- rekao je Miškov.

Za igrača utakmice proglašen je Nenad Delibašić. Najefikasniji u redovima domaćih bio je Milan Lisica sa šest golova. Nenad Trumbetaš se pet puta upisao u listu strelaca, Marko Trninić postigao je četiri gola, baš kao i Stanimir Komarek.

Dušan Mirić postigao je tri pogotka, Mirko Kenjalo dva, kao i Nikola Vrgović, dok je Aleksandar Kurteš bio jednom precizan. U nastavku prvenstva, rukometaše ”Kikinde Grindex” očekuje 3. novembra gostovanje pančevačkom ”Dinamu”.