KIKINDA- Rukometaši “Kikinde Grindex” nisu uspeli da savladaju pančevački “Dinamo” pred punom halom Sportskog centra “Jezero”. Lider na tabeli pobedio je domaću ekipu sa 33:27. Iako su “plavi” igrali veoma dobro, nisu uspeli do kraja da izdrže tempo koji su nametnuli gostujući rukometaši.

Na poluvreme se otišlo pri rezultatu 15:13 za gostujuću ekipu u kojoj igra nekoliko bivših reprezentativaca i internacionalaca. U nastavku utakmice, naši rukometaši imali su sjajne akcije, borili su se na terenu i pokazali da igrom zaista zaslužuju mesto u samom vrhu tabele elitnog srpskog rukometa:

-Naša ekipa dala je sve od sebe. Imali smo dobru igru. Zaista smo se borili i mislim da nismo osramotili kikindski rukomet. Pružili smo jak otpor ekipi koja je kvalitetom i finansijski jača od nas, ali zaista mislim da ćemo u narednom periodu, ako ovako nastavimo, moći da se nosimo sa njima i sličnim ekipama.

Imali smo nekoliko grešaka u prvom poluvremenu, što je prouzorokovalo lakim golovima i to je bio odlučujući period. Mi idemo dalje, korak po korak i mislim da smo sasvim zasluženo u vrhu naše lige- poručio je Goran Kurteš, trener “Kikinde Grindex”. Veoma dobru partiju na terenu pružili su Milan Lisica sa sedam golova i Aleksandar Kurteš koji je pet puta zatresao protivničku mrežu.

Tri puta precizni bili su Nenad Delibašić, Đorđe Gamber, Nikola Vrgović i Nenad Trumbetaš, dok je Stanimir Komarek dao dva gola. Dušan Mirić postigao je jedan gol. Golman Slavko Miškov takođe je pružio dobru partiju. Naši rukometaši sledećeg vikenda putuju u Šabac, na megdan čuvenoj “Metaloplastici”.