KIKINDA- Vikend za nama obeležili su uspesi kikindskih sportista i na međunarodnoj sceni. Na 12. Internacionalnom turniru “Trofej Nikšića 2019”, članovi “Partizana” osvojili su tri medalje. U konkurenciji mlađih pionira, Milošu Rakin pripala je srebrna medalja, u kategoriji do 42 kilograma.

Ni ovoga puta nisu razočarala braća Miljan i Simon Petković.  Miljan je u kategoriji do 60 kilograma osvojio srebro, dok je Simonu pripala bronza i to u istoj kategoriji. Gromovnici su sjajni bili i u Bihaću. Na 8. Internacionalnom džudo kupu “Una Bihać 2019”, mladi kikindski džudisti uzeli su tri medalje. Stariji pionir, Vladimir Talijanov, u kategoriji do 42 kilograma, osvojio je zlatnu medalju.

On je proglašen za najboljeg starijeg pionira na turniru, pa mu je pripao i pehar. Mihailo Miličić, mlađi pionir, okitio se bronzom u kategoriji do 34 kilograma. Veljko Višnjei, mlađi kadet, došao je do srebra u kategoriji do 73 kilograma. Na turniru u Beočinu, istakle su se starije pionirke “Partizana”.

Srebrne medalje osvojile su Dunja Mutavdžić i Nađa Iličin. Nastupile su u kategorijama do 48, odnosno 52 kilograma. Članice OBK “Kikinda” već su ovdašnju sportsku javnost navikle na uspehe, naročito na međunarodnoj sceni. Niska uspeha nastavljena je proteklog vikenda u Zagrebu.

Na turniru “Zagreb open 2019”, koji je bio međunarodnog karaktera, Sara Škapik osvojila je zlatnu medalju, u kategoriji juniorki do 63 kilograma. Seleni Takač, kadetkinji OBK “Kikinda”, pripala je srebrna medalja. Uspešno se okušala u kategoriji do 50 kilograma, dok je juniorka Zorici Bajin došla do bronzane medalje u kategoriji do 57 kilograma.