ZRENJANIN- Međunarodni plivački miting “Grand prix- Kup Zrenjanina” okupio je, od 1. do 4. novembra, više od 480 takmičara, predstavnike 61 kluba iz 13 država, u muškoj i ženskoj konkurenciji. Na 26. po redu plivačkom mitingu u komšiluku, predstavnike je imao  i naš grad.

Plivači “Velike Kikinde” osvojili su dve medalje. Zlatna medalja u štafeti  4 x 50 kraul pripala je Nini  Tornjanski, Jovani Jolić Lagunđžin, Anđeli Beloš i Jani Strajnić. Ženska štafeta “Velike Kikinde” nastupila je i u disciplini 4 x 50 mešovito. Kikinđanke su osvojile srebrnu medalju:

– Velike čestitke zaslužuju naše devojke. Poznato je da zbog rekonstrukcije zatvorenog bazena, naši plivači već duže vreme ne treniraju u vodi. Mislim da je zbog toga uspeh naših plivačica još veći. Samo malo više sportske sreće nas je delilo od još jedne medalje. Naša juniorka, Ivana Novakovic,u apsolutnoj konkurenciji, u disciplini 50 kraul, bila je četvrtka. Svega tri stotinke delile su je od odličja.

Ovo je najjači plivački miting u regionu. Od ove godine takmičenje se po prvi put nalazi u zvaničnom kalendaru Svetske plivačke federacije kao kvalifikaciono za Svetsko prvenstvo. Pored ostalih, nastupile su i velike plivačka imena evropskog i svetskog kalibra. U Zrenjaninu su se pojavili mađarski plivač Danijel Dudaš, Igor Golovin iz Rusije, Slovenka Tjaša Vozel i naš reprezentativac Čaba Silađi. Sve čestitke i PK “Proleter” na sjajnoj organizaciji- rekla je Dragana Ovuka, trener PK “Velika Kikinda”.