ADA/KIKINDA- Na Međunarodnom plivačkom mitingu u Adi, mladi takmičari “Velike Kikinde” osvojili su 21 medalju. Na osnovu broja osvojenih odličja, naslednici Marice Stražmešter i Borisa Stojanović zauzeli su prvo mesto u ekipnom plasmanu.  U Adi se proteklog vikenda nadmetalo 420 takmičara iz osam zemalja.

Kikinđani su se okitili sa 4  zlatne, 10 srebrnih i 7 bronzanih medalja. Aleksa Kockar osvojio je prvo mesto na 50 leđno. U disciplinima 50 kraul, na najviši stepenik pobedničkoj postolja popeli su se Milica Matijević, Dunja Oroslamoški i Teodora Stančić.  Iz Ade su se sa srebrnim medaljama vratili Nikola Ivetić, Matija Tornjanski, Marko Radlović, Luka Đukić, Anđela Beloš, Ivana Prunić i Teodora Stančić. Milošu Mendi srebrne medalje su pripale na 50 kraul i 50 prsno.

Bronzane medalje osvojili su Aleksa Trnić, Veljko Karanović, Matija Tornjanski, Nikola Ivetić, Aleksandar Kozić, Milija Matijević i Ivana Prunić. Ovo je još jedna potvrda da se sa mladim plivačima “Velike Kikinde” radi dobro i stručno.