uzastopni poraz

KIKINDA- Košarkaši „Velike Kikinde“ pretrpeli su treći uzastopni poraz na gostovanju u Bečeju protiv „Tise“. U utakmici 12. kola Druge muške regionalne lige- sever, Kikinđani su uzgubili rezultatom 87:62. Dobili su naši košarkaši prvu četvrtinu 14:13, pa su optimistično nastavili utakmicu.

Međutim, domaćini nisu dozvoljavali „Velikoj Kikindi“ da se na bilo koji način približi. Pripala im je druga četvrtina sa 23:11. U drugom delu utakmice, situacija je ostala nepromenjena. Košarkašima „Tise“ pripale su i druge dve četvrtine sa 24:18, odnosno 27:19. Trener „Velike Kikinde“, Vladimir Šurlan, priznao je da njegovi momci nisu bili na visini zadatka:

– Košarkaši ’’Tise’’ bili su mnogo bolji, a konačan rezultat utakmice sve govori. Jednostavno, nismo mogli da im priđemo i da ih prestignemo. Imamo povređene igrače, veću minutažu dajemo mlađim igračima, ali ovoga puta smo prošli baš loše. Treći uzastopni poraz postavio nas je na sredinu prvenstvene tabele- konstatovao je Šurlan.

U sledećem, 13. kolu, poslednjem u jesenjem delu takmičenja, košarkaši „Velike Kikinde“ dočekaće jednu od najboljih ekipa u ovom rangu ’’Slobodu NS’’ iz Novog Sada. Kikinđani se nadaju da je sve moguće uz domaću publiku. Priželjkuju da će sledećeg vikenda navijači doći da ih bodre, kako bi prekinuli niz poraza i prvi deo prvenstva završili na najbolji mogući način.