ZRENJANIN- Najmlađi karatisti “Feniksa” ponovo su potvrdili klasu u međunarodnoj konkurenciji. Na tradicionalnom turniru u organizaciji KK “Zadruga” u Zrenjaninu, Kikinđani su osvojili šest medalja. Turnir je bio međunarodnog karaktera, a nastupilo je oko 300 karatista, predstavnika 27 klubova, iz BiH i Srbije.

Tanja Sili, trener KK “Feniks”, kaže da su njeni poletarci, nade i pioniri u katama bili ubedljivi, i da su pravi naslednici starijih i iskusnijih takmičara. Bronzane medalje osvojili su Mia Vašalić i Stefan Sili, baš kao i Nevena Vunjak i Sanja Vašalić. Bronza je pripala i Anabeli Lajoš, dok se iz Zrenjanina sa srebrnom medaljom vratila Dragana Mijandžić.

Kikindski karatisti nastupili su i na Balkanskom prvenstvu u Banja Luci. “Feniksovci” su na pravi način reprezentovali Kikindu i Srbiju. Tanja Sili kaže da je ovo novo, veliko iskustvo za najmlađe kikindske reprezentativce, jer je Balkanijada okupila više od 1.200 karatista iz deset zemalja. Nina Stojnić zauzela je sedmo mesto u  konkurenciji do 32 kilograma. Identičan rezultat ostvarila je i Una Kalanj, ali u konkurenciji do 40 kilograma. Petar Stupar, Nevena Vunjak i Nikola Kočiš plasirali su se među prvih 12 karatista.