KIKINDA- Mirne ruke i oka sokolovog bili su članovi Streljačke družine “Kikinda” u Zrenjaninu. U komšijskom gradu održano je 4. kolo Lige Vojvodine za pionire i pionirke, kao i 2. kolo za kadete i kadetkinja, ali i za mlađe juniore i juniorke. Kod pionira, u gađanju puškom, Dimitrije Stefanović osvojio je prvo mesto.

U ekipnoj konkurenciji, do bronze su stigli Stefan Terek, Dimitrije Stefanović i Filip Fabian. I u kategoriji kadeta, za neke od ovih mladih strelaca mesta je bilo na pobedničkom postolju. Dimitrije Stefanović osvojio je srebro, a Stefan Terek bronzu. Iduće 5. kolo Lige Vojvodine na programu je 15. decembra, a domaćin će biti SD “Kikinda”.

Plivači “Velike Kikinde” već su nas navikli na sjajne rezultate, a tako je bilo i u Pančevu. Sa Međunarodnog plivačkog mitinga “Kup Pavčeva”, Kikinđani su se vratili sa 13 medalja. Doplivali su do pet zlatnih, šest srebrnih i dva bronzana odličja. Takmičenje je okupilo 573 takmičara, predstavnika 32 kluba iz četiri države.

Teodora Stančić ponovo je blistala. Osvojila je četiri zlatne medalje na 100 kraul, 100 leđno, 100   mešovito i 100 delfin stilom. I Matija Tornjaski bio je sjajan. Zlato mu je pripalo na 100 leđno, a srebrne medalje na 100 kraul, 400 kraul i 200  kraul.

Miloš Menda doplivao je do srebrnih medalja na 100 prsno i 400 kraul, dok je u trci na 100 mešovito bio treći. Aleksa Kockar uzeo je bronzu na 100 leđnim stilom. Istakla se i mešovita štafeta “Velike Kikinde” na 4X50 prsno. Srebrnu medalju zaslužili su: Luka Đukić, Sara Ćubrilo, Vladan Čubrilo, Andrea Ćosić, Matija Tonjanski, Teodora Stančić, Miloš Menda i Anja Ristić.

Najmlađi karatisti kikindskog “Feniksa” iz Budisave su doneli 32 medalje. Međunarodni karate turnir organizovao je KK “Panter”. Učestvovalo je oko 450 takmičara iz BiH, Hrvatske i Srbije. “Feniksovce”je predstavljalo 30 takmičara u kategoriji poletara, pionira, nada, juniora i seniora, a medalje su osvojili u katama i borbama. Zlatne medalje osvojili su: Ivana Miladinov, Marko Stupar, Una Kalanj i Dragana Mijandžić.

U ekipnom konkurenciji najsjajnija odličja pripala su već iskusnim Sari Sivčev i sestrama Suzani i Marijani Boćan. Zlatan je bio i juniorski kata tim. Čine ga Aleksa Rotarov i braća Nikola i Srđan Kočiš. Sve čestitke upućujemo i osvajačima srebrnih i bronzanih medalja.