KIKINDA- Vikend za nama doneo je kikindskim sportiskinjama i sportistima nove vredne rezultate i brojne medalje na domaćoj i međunarodnoj sceni. Uspešni su bili članovi SK “Kikinda”.  Iz Vrbasa su sa Prvenstva Vojvodine, u kategoriji kadeta i juniora, naši mladi strelci doneli po tri zlatne i bronzane, ali i jednu srebrnu medalju.

Uspešan je bio njihov izlazak na vatrenu liniju i u Uljmi. U 8. kolu Vojvođanske lige, u disciplini serijska vazdušna puška, Kikinđani su postali prvaci u konkurenciji pionira i pionirki. Dimitrije Stefanović zauzeo je drugo, a Stefan Terek treće mesto u generalnom pojedinačnom plasmanu. Poput strelaca, ni streličari kikindskog “Apola” nisu izneverili.

Kristijan Olah se sa dvoranskog streličarskog takmičenja, održanog u Novom Sadu, vratio sa bronzom. Kadetu “Apola” medalja je pripala u disciplini olimpijski luk, dok je Sari Zamurović samo malo sportske sreće nedostajalo da se popne na pobedničko postolje. Vredan pohvale je i nastup plivača “Velike Kikinde” u Slovačkoj.

Međunarodni plivački miting “Pehar prijateljstva” održan je u mestu Rimavska Sobota. Našu osmočlanu plivačku ekspediciju su predvodili  treneri Dragana Ovuka i Milan Bubulj. Plivači “Velike Kikinde” osvojili su dve zlatne, tri srebrne i četiri bronzane medalje. Srđan Božin okitio se zlatnim medaljama na 50 leđa i 50 delfin, dok mu je srebro pripalo u discilini 100 delfin. Matija Ratko drugi je bio na 50 kraul i 100 leđno, a treći na 100 kraul. Dejna Veskov bio je treći u disciplinana 50 i 100 leđa, dok je Miloš Đurić uzeo bronzu na 50 prsno.

Najmlađi karatisti “Feniksa” osvojili su 18 medalja na Prvenstvu Vojvodine u Inđiji. Učenicima Tanje Sili pripalo je devet zlatnih, dve srebrne i sedam bronzanih medalja. Svi osvajači medalja stekli su pravo nastupa na Prvenstvu Srbije koje će se održati u Kragujevcu, od 22. do 24. marta. I u Rumi su naši mladi sportisti imali razloga za slavlje.

Prvensto Srbije u savate boksu, u konkurenciji pionira i kadeta, bilo je u znaku takmičara Savate kluba “Arena” iz Iđoša. Učenici naše proslavljene reprezentativke Nade Miladinov, vicešampionke sveta i Evrope, osvojili su osam medalja, tri zlatne, četiri srebrne i bronzanu.