BANATSKO VELIKO SELO- Fudbaleri velikoselske “Kozare” odigrali su 2:2 sa FK “1. maj” iz Rume. Po teškom terenu, gostujući tim bolje se snašao u prvom poluvremenu. Već u uvodu meča, Rumljani su imali sigurno vođstvo. Golovi su pali u 10. i 12. minutu meča.

Činilo se da premijerni meč prolećnog dela Srpske lige- Vojvodina neće timu Slobodan Mitrovića doneti ništa dobro. Njega, ali i gledaoce, razuverili su igrači na terenu. “Kozara” je u drugom poluvremenu zaigrala angažovanije. Ne samo da su stigli do izjednačenja. Mogli su fudbaleri “Kozare” i do pobede jer su, po oceni trenera Mitrovića, dominirali na terenu:

– Vojislav Stanaćev bio je strelac prvog gola za naš tim u 51. minutu. U finišu meča, u 87. minutu, izjednačili smo pogotkom Dejana Ivanovića. Naivno smo primili golove u ranoj fazi meča i to nas je poremetilo.

Generalno gledano, zadovoljan sam prikazanom igrom, naročito u drugom periodu igre- ocenio je za GRADSKI šef stručnog štaba “Kozare” meč sa ekipom iz Rume. Dodatni problem igračima oba tima zadavao je težak teren. Kiša je natopilo teren tokom noći, ali i prethodnih dana:

– Teško je bilo njima, a nama sigurno još teže. Morali smo da jurimo rezultat. Izborili smo remi, ali smo propustili i neke izgledne šanse koje su od gubitnika mogle da nas pretvore u pobednike.

U narednom 17. kolu gostujemo lideru, pančevačkom “Železničaru”. Spremićemo se za tu utakmicu, ali su nam bitnije naredne dve, jer ćemo igrati na našem stadionu. Ugostićemo “Bratstvo” iz Prigrevice i “Omladinac” iz Novih Banovaca- najavio je Mitrović.