Rukometni debi

KIKINDA- Rukometaši „Kikinde Grindeksa“ ne znaju za poraz u debitantskoj sezoni u Super B ligi . Oni su slavili u Vrbasu protiv ekipe ’’Vrbas Petrola’’ rezultatom 28:24. Da su unapred dobijene utakmice najteže za igranje, pokazalo se i na parketu Centra za fizičku kulturu ”Drago Jovović” u Vrbasu. Mladi, ali poletni tim domaćina, zadao je velike muke favorizovanim Kikinđanima i u jednoj egal utakmici izvukao častan poraz. Kako se utakmica bližila kraju, Kikinđani u igrali sve bolje i sigurnije.

U poslednjih pet šest minuta, rukometaši „Kikinde Grindeksa“ su, kao i u prethodnom kolu, prosto samleli protivnika. Naši momci su  furioznom igrom u završnici uspeli da sa 22:24 odu na nedostižnih 23:28 u poslednjem minutu susreta. Domaćin je do kraja utakmice uspeo samo da ublaži prednost na 24:28, što je bio i konačan rezultat utakmice. U domaćoj ekipi istakao se Miroljub Nikolić, strelac 7 pogodaka. Kod  Kikinđana posebno se se istakli Nenad Delibašić (9 pogodaka), Milan Lisica (8 pogodaka) i Nemanja Brojčin (6 pogodaka). U narednom kolu, ’’Kikinda Grindeks’’ dočekaće na svom terenu ekipu ’’Morave’’  iz Velike Plane, prošlogodišnjeg člana elitnog ranga. Utakmica je na programu u subotu 7. oktobra, a počeće u 18:00 časova.

Rukometaši mokrinske ’’Crvene zvezde’’ ređaju pobede u Prvoj ligi Srbije- sever. Oni su na svom terenu, bez ikakvih problema, savladali ekipu ’’Banatskog Karlovca’’ rezultatom 33:19 (17:9). Posle dva odigrana kola, Mokrinčani se nalaze na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom i dobrom gol razlikom. Najefikasniji strelac u redovima ’’Crvene zvezde’’ bio je Milan Nikolić sa šest postignutih pogodaka. Mokrinčani u trećem kolu gostuju ekipi ŽSK u Žablju.