KIKINDA- Odigrane su prve četvrtfinalne utakmice Božićnog turnira u malom fudbalu “Kikinda 2019” koji se održava u hali Sportskog centra “Jezero”. Prvi polufinalisti su “Autoservis Jovin” i “MZ Novaković i Pivnica”. U prvoj čevrtfinalnoj utakmici sastali su se “Nezavisni sindikat policije” i zrenjaninski “Autoservis Jovin”.

Lepo su “policajci” počeli utakmicu. Brzo su i poveli, ali je onda kvalitet zrenjaninske ekipe ipak došao do izražaja. Gosti su počeli da napadaju i da konkretizuju akcije. Brzo su izjednačili, a potom i poveli. Do kraja utakmice “Autoservis Jovin” samo je povećavao svoje vođstvo za konačnih 7:2.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici bilo je mnogo neizvesnije. Sastali su se “Crni i drugari” i “MZ Novaković i Pivnica”. Utakmice se u eliminacionoj fazi igraju 40 minuta, a na ovoj utakmici pobednik je bio nepoznat do samog kraja. Pri nerešenom rezultatu 1:1, samo nekoliko minuta pre kraja, gol postiže “MZ Novaković i Pivnica”, za konačnih 2:1 i veliko slavlje navijača velikoselske “Kozare”, od koje je ovaj tim uglavnom i sastavljen.

U sredu se igraju preostale dve četvrtfinalne utakmice. “Naftagas transport” odigraće protiv ekipe “Polet Nakovo”, a potom “Flora” i “Tisza Automotive”. Početak programa je u 18 sati. Cena ulaznice je 100 dinara.