KIKINDA- Ljubitelji fudbala prisustvovali su pravoj goledadi na Vašarištu. ŽAK je sa 6:1 deklasirao “’Radnički” iz Kovina i ubedljivom pobedom ostvario velike šanse za opstanak u ligi. Železničari su započeli nešto lošije i gostima dozvolili da u prvih 20 minuta budu konkrentiji. Međutim, tada je počela ofanziva Kikinđana koja se nije završila do poslednjih minuta utakmice.

Prvi gol postigao je Nenad Jankov  i to nakon lepo izvedenog slobodnog udarca Marka Ratka. Do kraja poluvremena bilo je još nekoliko prilika za “žute mrave”, a potom je sa oko 20 metara Ognjen Maleš postigao veoma lep gol za vođstvo od 2:0. Kikinđani su i u drugom poluvremenu napadali sve vreme, pa je tako Boris Ćirić postigao gol sa bele tačke. Daniel Kočić bio je strelac četvrtog gola za ŽAK.

Nedugo zatim, kikindska ekipa preko Borisa Ćirića postiže i peti pogodak nakon lepe asistencije mladog Ratka. Svoj het -trik Ćirić postiže u 70. minutu nakon solo prodora kojim je predriblao i golmana i samo se ušetao u gol. Pred kraj utakmice, golman Srđan Mitrović faulira gostujućeg igrača i gosti iz Kovina postižu počasni pogodak sa bele tačke:

Zaslužili smo da pobedimo i ova pobeda mnogo nam znači. Imali smo pritisak pre utakmice jer smo morali da je dobijemo. Ovom pobedom imamo velike šanse da opstanemo u ligi, što nam je i bio cilj.

Drago mi je što smo ovako dobro odigrali pod pritiskom, ali smo uz pomoć publike koja nas redovno bodri uspeli da ostvarimo povoljan rezultat- istakao je Boris Ćirić. Izuzetno dobru partiju pružio je kadet Miloš Nadlački, koji će od sledeće sezone, najverovatnije, biti redovan prvotimac kluba sa Vašarišta. On se odlično snalazio u odbrani i svojom upornošću sprečio nekoliko konrkretnih napada gostujućih fudbalera:

– Bilo je veoma teško igrati pod pritiskom jer znamo da smo bili u opasnoj zoni. Bila je ovo za nas veoma važna utakmica i verujem da smo pobedom jednm delom opstali u ligi. Vrlo sam zadovoljan kako sam odigrao jer sam kadet, a sada sam dobio šansu da zaigram za prvi tim- dodao je Nadlački. Sledeće nedelje fudbalere ŽAK-a očekuje lokalni derbi u Novim Kozarcima protiv “Slobode”.