SUBOTICA- Rukometni dueli “Spartaka” i “Kikinde Grindex” ne mogu bez završnice za infarkt.  Kao i jesenas, kad je na parketu “Jezera” u samom finišu meča dosuđen sedmerac koji je Subotičanima obezbedio remi, u 16. kolu ARKUS, ovaj tim je ponovo imao više sreće. Neki bi rekli i naklonost sudija.

Pri rezultatu 23:23, svega dve sekunde pre kraja utakmice, dosuđen im je sedmerac. Takvu priliku subotički rukometaši nisu prokockali, pa su na veliko razočaranje naših momaka burno proslavili pobedu rezultatom 24:23. Tokom prvom poluvremena, domaći tim konstantno je bio u vođstvu.

Rukometaši “Kikinda Grindex” stigli su u 22. minutu do izjednačenja, ali su nakon 6:6 domaći dodali gas i na odmor otišli sa vođstvom. Semafor je pokazio 11:8 za “Spartak”. Ušli su izabranici trenera Nedeljka Matića angažovanije u drugi period igre i u 54. minutu uhvatili rezultatski priključak. Skoro četiri minuta rezultat se nije menjao.

Bilo je 23:22 za domaći sastav, a onda je minut i po pre kraja utakmice, golom Milana Lisice, “Kikinda Grindex” stigla do izjednačenja. On je bio i najefikasniji igrač gostujućeg tima sa šest golova. I kad se činilo da će se vojvođanski rukometni derbi ponovo okončati podelom bodova, sudije su svirale, ispostaviće se, fatalan sedmerac. Nikola Ilić, igrač utakmice, postigao je pobedonosni gol:

– Pre toga, tokom njihovog dugog napada, uspeo sam da dva šuta odbranim. Međutim, sudije su našle za shodno da dosude sedmerac. Činjenica je da je naš rival bio u vođstvu tokom većeg dela utakmice, ali ne bi bilo nezasluženo da smo izborili remi. Sudije nam nisu dale priliku da se valjano odbranimo i eventualno krenemo u napad za pobedu.

U ovoj ligi se dešava da sudije kroje sudbinu klubovima. Ovoga puta, mi smo platili ceh. Pokušaćemo da se za ovaj poraz izvadimo narednog vikenda u Zrenjaninu protiv “Proletera”. Nakon toga nam dolazi “Novi Pazar”. Vreme je da nas krene- sumirao je utiske nakon utakmice Slavko Miškov, golman “Kikinde Grindex”.