ZRENJANIN- Košarkaši „Velike Kikinde“ izgleda nemaju nameru da prekinu pobednički niz u nastavku prvenstva Druge regionalne lige-sever. Četa  Vladimira Šurlana obradovala je sve poklonike košarke novom pobedom protiv komšija iz Zrenjanina. Nakon „Petrovgrada“, Kikinđani su, u Kristalnoj dvorani, savladali „Bagljaš“ sa ubedljivih 85:66.

Praktično se pobeda smešila već na poluvremenu, kada su naši košarkaši imali više od deset poena razlike. U trećoj četvrtini bilo je izjednačeno, ali su igrači „Velike Kikinde“ u poslednjem periodu igre „dodali gas“ i priveli utakmicu u svoju korist. Novim trijumfom zadovoljan je i Vladimir Šurlan, trener „Velike Kikinde“:

-Zrenjaninska ekipa nije pružila veliki otpor našim igračima. Moram da priznam da smo prilično efikasno savladali „Bagljaš“. Malo su nam se približili u trećoj četvrtini, ali ništa što bi ugrozilo našu pobedu. U svakom slučaju sam zadovoljan pobedom i novim bodovima u prvenstvu. Nastavljamo dalje sa treninzima, a nadam se i dobrim rezultatima- saopštio je Šurlan.

Košarkaše „Velike Kikinde’’ očekuje za vikend teška utakmica protiv ozbiljnog protivnika, novosadske ekipe „Star“. Naši košarkaši obećavaju da će na parketu Sportskog centra „Jezero“  dati sve od sebe. Očekuju i adekvatnu podršku publike.