Početak nije slutio

KIKINDA- Košarkaši „Velike Kikinde“ izgubili su na gostovanju u Novom Sadu od veoma dobre ekipe „Star“ sa  90:74. Iako rezultat ne govori tako, Kikinđani su u utakmici šestog kola Druge regionalne lige- sever pružili sasvim ozbiljnu partiju u susretu sa neugodnim protivnicima.

Prvu četvrtinu naši košarkaši dobili su sa 25:15, ali je u drugoj previše ličnih grešaka i nekoliko loših poteza u odbrani doprinelo da Novosađani povećaju razliku. Na odmor se otišlo pri rezultatu 46:36. U nastavku utakmice bilo je prilično neizvesno, pogotovo u završnici. Međutim, nisu uspeli kikindski košarkaši da nadoknade prednost domaćih igrača. Trener  „Velike Kikinde“ , Vladimir Šurlan, istakao je da rezultat nije slika pravog odnosa njegovih igrača na terenu:

-Prvih 35 minuta utakmice igrali smo veoma dobro i napravili prednost u prvoj četvrtini. Zaista smo se ponadali povoljnom ishodu. Međutim, pravili smo dosta ličnih grešaka, grešili u odbrani, pa je protivnik poveo i nismo uspeli da ih stignemo. U sledećem kolu, za vikend, od 18 sati, naši košarkaši u SC „Jezero“  dočekuju ekipu ’’SO Koš’’ iz Sombora.  Nadamo se pobedi uz podršku navijača- kaže Šurlan.

Košarkaši „Velika Kikinde“ nakon šest odigranih utakmica zauzimaju četvrtu poziciju. Imaju 10 bodova, dva manje od novosadskog  „Star“- a.