KIKINDA- Odbojkaški klub “KI 0230” bio je domaćin jubilarnog 10. “Ludaja kupa”. Međunarodno odbojkaško takmičenje održano je u subotu i nedelju, a učestvovalo je 1.500 sportistkinja, uzrasta od 6 do 12 godina. Tamara Radlović, trener OK “KI 0230”, napominje da je ovo bio najbolji način da se obeleži decenija postojanja turnira:

– Učestvovalo je ukupno 26 ekipa iz naše zemlje, Rumunije, Ukrajine, Poljske, Mađarske, BiH i naše zemlje. Osim u SC „Jezero“, takmičenje je održano i u salama četiri osnovne škole. Ovaj turnir se izdvaja od sličnih sportskih događaja jer se takmiče sve uzrasne kategorij.- rekla je Radolović. I ova sportska manifestacija iskorišćena je za prikupljanje sredstavac za lečenje teško obolele Kikinđanke Tise Sredojev

Plivački klub “Velika Kikinda” organizovao je veliki međunarodni mitingu “Mlade nade”. Na bazenu “Jezera” nadmetalo se oko 300 plivačica i plivača iz Mađarske, Slovačke, Rumunije, Severne Makedonije, BiH, Hrvatske i Srbije.

U konkurenciji 25 klubova, “Velika Kikinda”  okitila se laskavom titulom ekipnog pobednika. Takmičari našeg kluba osvojili su 55 medalja- 20 zlatnih,12 srebrnih i 23 bronzane.

Sjajni su bili i streličari kikindskog “Kentaura” u Bečeju, na državnom prvenstvu u field streličarstvu. Kristijana Kukić  je u stilu goli luk, u kategoriji seniora, osvojila zlatnu medalju i ponela titulu prvakinje Srbije, dok je njenom klupskom kolegi, Tiboru Horvatu, pripala srebrna medalja. Džudisti “Partizana” vratili su se u Kikindu sa sedam medalja koje su osvojili na državnom prvenstvu u Beogradu, ali i na turnirima u Pančevu i Mađarskoj.

Fudbaleri velikoselske “Kozare” nisu bili uspešni na gostovanju u Bečeju. Na Gradskom stadionu kraj Tise, domaći OFK “Bečej 1918” savladao je “Kozaru” sa 3:0. Nakon šest odigranih kola u Srpskoj fudbalskoj ligi, ekipa “Kozare” nalazi se na 13. mestu sa pet osvojenih bodova.