KIKINDA- Članovi kikindskog Streličarskog kluba “Kentaur” osvojili su pet odličja na Otvorenom prvenstvu Vojvodine. Uz učešče oko 130 takmičara iz Mađarske, Hrvatske, Rumunije i naše zemlje, takmičenje je u subotu održano na Petrovaradinskoj tvrđavi, u organizaciji SK “NS 2002” iz Novog Sada.

Streličari su se nadmetali u gađanju 3D modela životinja. Gađalo se na 28 meta, na osam kilometara dugo stazi, a Kikinđane su poslužili oštar pogled i mirne ruke. Odstrelili su tri zlata, srebro i bronzu.

U stilu goli luk, Kristijana Kukić je osvojila zlatnu medalju u kategoriji veteranki. Najsjajnijim odličjem se okitio i Kristijan Olah.  U kategoriiji starijih pionira,  on je bio najuspešniji u stilu olimpijski luk. U istom stilu, ali u kategoriji seniora, zlatnu medalju osvojio je Zaviša Lučić, takmičar i trener SK “Kentaur”

Uspešan nastup kikindskih streličara na Otvorenom prvenstvu Vojvodine kompletirali su Danijel Mikan i Branko Bajkin. U stilu instinktivni luk, u kategoriji starijih pionira, Danijelu Mikanu je pripala srebrna medalja, dok je Branko Bajkin osvojio bronzu u stilu instinktivni luk, u kategoriji veterana. Uz malo više sportske sreće još dvojica streličara SK “Kentaur” mogli su do medalja. Branislav Francuski bio je četvrti u stilu instinktivni luk, u kategoriji seniora. U istoj kategoriji, ali u stilu goli luk, Vladimir Mehić morao je da se zadovolji četvrtim mestom.