KIKINDA- Sara Zamurović, članica Streličarskog udruženja “Apolo”, osvojila je srebrnu medalju na Prvenstvu Srbije u Pančevu, u disciplini olimpijsko streličarstvo. Naša mlada sugrađanka postala je vicešampionka Srbije u olimpijskom streličarstvu, u kategoriji kadetkinja.

Sara Zamurović je sjajnim nastupom u Pančevu završila takmičarsku sezonu u target disciplinama. Na rang listi kadetkinja zauzeće drugo mesto u generalnom plasmanu, sa svega nekoliko poena zaostatka za prvoplasiranom. Već u novembru očekuje je nova takmičarska sezona.

Kikinda je dobila i vicešampionku Vojvodine u tenisu. Staša Terzić, članica TK “Kikinda”, osvojila je drugo mesto na Prvenstvu Vojvodine, u kategoriji devojčica do 10 godina.

Zahvaljujući  sjajnom rezultatu u Novom Sadu, naša mlada sugrađanka izborila je pravo učešća na Kupu Srbije, koji je na programu 21. septembra. Na teniskom takmičenju u Novom Sadu, Kikinđanke Dunja Vlaisavljević i Mila Pejčić zaustavljene su u osmini finala.

Na Otvorenom prvenstvu Šapca, u konkurenciji dečaka do 12 godina, naš sugrađanin Filip Balint bio je treći. Uroš Ćirić završio je učešće na izuzetno jakom turniru I kategorije u šesnaestini finala, u konkurenciji 56 dečaka, uzrasta do 14 godina.