KIKINDA- Rukometaši ”Kikinde Grindex” nisu uspeli da ostvare pobedu protiv ekipe ”Novog Pazara” od koje su izgubili 26:24 u okviru 15. kola Super A rukometne lige Srbije. Kikindski rukometaši sjajno su započeli prvo poluvreme  sa četiri gola razlike i takvo odstojanje držali jedan deo poluvremena.

Međutim, gosti su potom pojačali tempo i prvo poluvreme dobili sa 13:12. Tokom cele utakmice bilo je prilično ujednačeno, ali su naši rukometaši propustili dosta lepih prilika koje su ih na kraju koštale poraza:

-Ova utakmica bila je novo iskustvo za našu ekipu. Bilo je teško igrati protiv sjajne ekipe kao što je “Novi Pazar”. Sličnim rezultatom savladali su nas a njihovom terenu u jesenjem delu prvenstva. Moramo što pre da zaboravimo ovu utakmicu.

Treba da vidimo gde smo pogrešili. Smatram da će sve biti u redu, jer imamo dobru i spremnu ekipu. Lično mislim da smo sami krivi za poraz jer smo dosta grešili, kako u napadu tako i u odbrani- istakao je Vladimir Mitreski, pomoćni trener MRK “Kikinde Grindex”.

Kod “plavih” je najbolji bio Nenad Trumbetaš sa sedam postignutih golova, dok je Stanimir Komarek postigao pet golova. Nikola Vrgović dao je četiri gola, kao i Ljubomir Golić. Po jedan gol postigli su Marko Trninić i Aleksandar Kurteš. Rukometaši “Kikinde Grindex” u sledećem kolu  gostuju subotičkom “Spartak Vojputu”.