ŠABAC/KIKINDA- Rukometašice ŽORK “Kikinda” izgubile su na gostovanju u Šapcu, u okviru 16. kola Super A rukometne lige Srbije, od “Medicinara” rezultatom 34:27. Ta ekipa sada sa “Naisom” deli isti broj bodova na prvom mestu prvenstvene tabele.

Dobru partiju pružile su naše rukometašice tokom prvo poluvremena. Na odmor se otišlo pri rezultatu 14:11 za “Medicinar”. U nastavku utakmice, Šapčanke su iskoristile prednost domaćeg terena, povećavale vođstvo i na kraju upisale nove bodove. Naše rukometašice su nakon ovog poraza pale na sedmu poziciju.

U  redovima ŽORK “Kikinda” sjajnu partiju pružila je Nikoleta Žižić sa 11 postignutih pogodaka. Jovanka Peić pet puta se upisala u listu strelaca. Teodora Đukičin dala je tri gola, dok su Emilija Lazić i Željana Radaković postigle dva pogotka. Po jednom su bile precizne Dušana Kovačić, Ivana Sivčev, Ana Čubrilo i Milica Rađenović.

Kikinđanke za vikend čeka još jedno teško gostovanje. Sastaće se sa ekipom “Bekament Bukovička Banja”. U utakmici poslednjeg kola Super A lige Srbije, ŽORK “Kikinda” dočekuje na parketu SC “Jezero” ekipu “Juniora”. Utakmica je na programu 14. aprila.