ZRENJANIN- Sjajno su se mladi plivači “Velike Kikinde” predstavili na Međunarodnom plivačkom mitingu “Mladost 2018.” u Zrenjaninu. U konkurenciji 350 takmičara iz 15 klubova,  predstavnici PK “Velika Kikinda” doplivali su do čak 25 medalja.

U rezultatskom i sportskom smislu, učinak je to vredan pažnje i poštovanja. Iz Zrenjanina su se,  u subotu, Kikinđani vratili sa 6 zlatnih, 7 srebrnih i 12 bronzanih odličja. Ovdašnji plivački stručnjaci nekim od ovih sjajnih devojčica i dečaka predviđaju blistavu plivačku karijeru. Dugo Kikinda čeka na naslednike Marice Stražmešter i Borisa Stojanovića. Možda to baš bude neko od novih mladih snaga PK “Velika Kikinda”. Sve pohvale zaslužuje Teodora Stančić. U Zrenjaninu je osvojila četiri zlatne medalje i to na 50 i 100 kraul, 50 leđno i 100 mešovito. Istakla se naša muška štafeta 4 x 50 mešovito.

Zlatom su se okitili Aleksa Kockar, Bogdan Dejanović, Marko Radlović i Matija Tornjanski. Nini Tornjanski pripalo je zlato na 100  delfin i srebrno na 50  kraul. Aleksa Kockar tri puta se penjao na pobedničko postolje. Srebrnu medalju osvojio je na 100  kraul, dok je bronzana odličja osvojio u disciplinama 50 leđno i 100 mešovito.

Miloš Menda vratio se iz Zrenjanina sa dve medalje. Srebrna mu je pripala na 50  prsno, a bronzana na 50  leđno. Matija Tornjanski je u disciplini 50 delfin bio drugi. Srebrnu medalju osvojio je i na 100 mešovito, dok je na 50 kraul do cilja stigao treći. Marku Radloviću pripala je srebrna medalja na 100 delfin. Bogdan Dejanović osvojio je četiri medalje. Do srebra je doplivao na 100 mešovito, dok je bronze zaslužio u disciplinama 50 kraul, 100 kraul i 50 delfin. Miloš Đurić bio je treći na 100 prsno. Anđela Beloš, takođe, je osvojila četiri medalje. Bronzana je bila na 50  kraul , 100 kraul , 100 delfin i 200  mešovito.