KIKINDA- Vikend za nama Kikinđanima je, u pojedinačnim i kolektivnim sportovima, doneo vredne rezultate. Kuglašice “Radničkog” savladale su sa ubedljivih 7:1 i 319 čunjeva razlike članice “Spartaka” iz Debeljače. Nakon susreta 10. kola Prve lige Srbije, grupa Vojvodina, sledi kratka pauza.

Nada Komanov, trener i kuglašica “Radničkog”, kaže za portal GRADSKI da  je narednog vikenda na programu TOP 32 faza državnog prvenstva u Bačkoj Topoli i da će na tom takmičenju pružiti sve od sebe. Muška ekipa “Radničkog” deklasirala je Senćane rezultatom 7:1 i 126 čunjeva razlike.

Plivačice i plivači “Velike Kikinde” osvojili su na Međunarodnom mitingu “Bečej Sprint 2019” čak 19 medalja. U ekipnom plasmanu, u konkurenciji 16 klubova iz Mađarske, Rumunije i Srbije, Kikinđani su zauzeli treće mesto. Iz Bečeja su se vratili sa sedam zlatnih i po šest srebrnih i bronzanih medalja. Ponovo je blistala Teodora Stančić. Ona je doplivala do tri zlata.

U Subotici su kikindski sport dostojno reprezentovali članovi Streličarskog kluba “Apolo”. U kadetskoj konkurenciji, Sara Zamurović i Kristijan Olah osvojili su srebrne medalje u discipline olimpijki luk. U isto disciplini, njihova klupska drugarica Vanja Nedomački bila je treća.

Odbojkaši MOK “Kikinda” ove sezone skoro da ne znaju za poraz, bilo da se radi o seniorskom, kadetskom ili pionirskom timu. Izabranici trenera Milana Radosavčeva, u 8. kolu Vojvođanke lige, savladali su u Inđiji domaći tim sa maksimalinih 3:0 u setovima. U narednom kolu, u subotu, na parketu hale “Jezero”, ugostiće OK “Klek”.

Pohvale zaslužuju i kikindski džudisti. Na kadetskom prvenstvu Srbije, džudisti “Partizana” osvojili su tri zlatne i srebnu medalju. Najsjajnija odličja pripala su Milici Latković, Dušanu Kežiću i Mateji Kojiću, dok je srebrnu medalju osvojila  Tara Kojić.