KIKINDA- Fudbaleri ŽAK-a ostvarili su veliku pobedu u utakmici 23. kola Vojvođanske fudbalske ligi- istok. Železničari su savladali “Begej” iz Žitišta sa 3:1 i tako dele isti broj bodova sa timovima na sredini prvenstvene tabele.

Kikindski fudbaleri dobro su započeli utakmicu vođstvom kada je Boris Ćirić zatresao protivničku mrežu. Pred sam kraj poluvremena došlo je do izjednačenja. U nastavku utakmice znatno bolja igra domaćih i još dva gola u mreži “Begeja”. Ljubitelje fudbala na Vašarištu obradovali su Slobodan Gavranom i Marko Ratko:

-Utakmica je bila važna, dobro smo je otvorili, imali dosta šansi i puno trčali. Više smo želeli pobedu i to nam se i vratilo. Svi su dobro odigrali i na kraju smo izvukli tri jako važna boda– istakao je nakon utakmice mladi Marko Ratko.

Narednog vikenda “žuti mravi” putuju u Srpsku Crnju na komšijski derbi protiv “Budućnosti”. ŽAK je ovom pobedom dostigao 10. poziciju sa 29 bodova, koliko imaju ekipe iz Žitištani, Plandišta i iz Sutjeske.