NOVI KOZARCI- Odavno nije viđena tako dobra atmosfera kao pred veliki komšijski derbi u Novim Kozarcima. Međutim, susret između “Slobode” i velikoselske “Kozare”, koji je pratilo više od 1.000 gledalac, na stadionu “Ilija Pantelić”, završen je nepopularnim rezultatom 0:0.

Šansi je bilo na obe strane, a “Kozara” je zadržala lidersku poziciju u prvenstvu. U prvom poluvremenu domaći igrači imalu su inicijativu, napadali, ali pogodaka nije bilo. Sličan tempo nastavljen je i nakon odmora.

Više prilika napravila je gostujuća “Kozara”. Milan Misić, fudbaler “Kozare”, imao je sjajnu priliku da postigne gol, nakon lepo izvedenog udarca, ali se lopta odbila o prečku. U poslednjim trenucima meča “Sloboda” je imala priliku da ugrozi golmana iz slodobnog udarca. Na kraju, po mnogima, realan rezultat bez pobednika:

– Utakmica je bila veoma teška. Domaća ekipa je vrlo dobra, sa sjajnim pojedincima. Imali su veliku želju da nas pobede. Mi smo uspeli da zadržimo rezultat.

Baš smo se fizički i psihički maksimalno pripremali pred meč. Išli smo na pobedu. U svakom slučaju, prikazali smo kvalitet i mi se okrećemo prvenstvu i narednim utakmicam- izjavio je Neven Đaković, prvotimac “Kozare”. Jedan od najzaslužnijih što je utakmica završena bez golova je golman “Slobode”. Kristijan Kovač je u nekoliko navrata skinuo lopte gostujućim fudbalerima:

– Zadovoljan sam partijom koju je pružila moja ekipa. Mislim da je ovo najrealniji rezultat. Mi smo bili bolji u prvom poluvremenu, dok su gosti pokazali nešto bolju partiju u nastavku. Idemo dalje, nastavljamo da se borimo i sa samo bodom zaostatka, nastavljamo trku za ulazak u Srpsku ligu- kazao je Kovač.

OFK “Kikinda 1909” na Gradskom stadionu slavila je sa 2:1 protiv “Budućnosti” iz Srpske Crnje. Kikiđani su tako ostvarili veliku pobedu i krupan korak ka izlazu iz opasne zone. Golove za domaće postigli su mladi Nemanja Nešić i Nikola Utržen.

U narednom, 18. kolu, Vojvođanske fudbalske lige- istok, velikoselska “Kozara” dočekuje “Vojvodinu 1928” iz Perleza. Biće to derbi kola. “Sloboda” putuje u Novi Bečej na utakmicu protiv “Jedinstva”, dok OFK “Kikinda 1909” gostuje “Krajini” u Krajišniku.