Mirna ruka

KIKINDA- Članovi kikindskog “Kentaura” blistali na prvom streličarskom takmičenju u novoj sezoni. U konkurenciji 73 takmičara, petoro streličara “Kentaura ” je u gađanju mete sa 18 metara, u dvoranskim uslovima, ostvarilo zapažene rezultate. Domaćin takmičenja bio je Streličarski klub “Bečej”.

Kadetkinja Sara Zamurović okitila se zlatnom medaljom, stil olimpijski luk. Njoj je pripao i pehar sa nazivom “Buduća olimpijka” za najbolji rezultat u mlađim kategorijama, u ženskoj konkurenciji. Zlatnu medalju osvojio je i stariji pionir Kristijan Olah, stil olimpijski luk. Do najsjajnijeg odličja stigla je i seniorka Ksenija Rackov, stil goli luk.

Njene kolege seniori, ovoga puta, nisu se okitili medaljama. U stilu goli luk, Jovo Vukmirović bio je četvrti. Zaviša Lučić je takmičenje završio na petnaestom mestu, od ukupno 21 takmičara u stilu olimpijski luk. Streličarki klub “Kentaur” osnovan je 1. aprila 2015. godine. Zaviša Lučić, trener kluba, podseća da je streličarstvo vrlo specifičan i skup sport, i da nije mnogo popularan u Kikindi i šire:

– Streličarstvo je sport strpljenja i fokusiranja na cilj. Spada u grupu Olimpijskih sportova. Ljudima je interesantno i neobično da vide, ali i da se oprobaju u streličarstvu. Zimi treniramo dva puta nedeljno u sali OŠ “Feješ Klara. Uskoro nas očekuju dva značajna takmičenja u istom gradu. U Zemunu ćemo nastupiti 26. novembra i 17. decembra. Nestrpljivo očekujemo i da se oprobamo u ulozi domaćina. To će se desiti 28. januara, u SC “Jezero”- najavljuje Lučić.