PANČEVO/KIKINDA- Rukometaši “Kikinde Grindex” nisu uspeli da iznenade vrlo jaku ekipu “Dinama” na gostovanju u Pančevu i obraduju svoje navijače. Kikinđani su u utakmici 6. kola Super A lige Srbije izgubili od domaćina sa 31:22.

Tokom prvog poluvremena bilo je veoma napeto i rezultatski izjednačeno, a naši rukometaši u nekoliko navrata su i vodili. Na odmor se otišlo pri rezultatu 14:12 za domaće rukometaše. Međutim, u nastavku nije bilo mogućnosti da se parira znatno iskusnijoj ekipi, koja je tokom leta i dovela određena pojačanja. Naši rukometaši pružili su maksimum, koristili šanse, ali to nije bilo dovoljno za obrt:

-Za ekipu kao što je “Dinamo” i ekipe tog ranga, potreban je jači roster i fenomenalan dan. Oni su selektirani za borbu za titulu i imaju kvalitet za to.

Mi nismo bili energetski na istom nivou, kao do sada, da ne kažem da nismo verovali u iznenađenje svi do jednoga. To je neiskustvo ekipe i kob koja prati nove superligaše- ocenio je Miljan Stanić, trener “Kikinde Grindex”.

Sledećeg vikenda ljubitelje rukometa očekuje prava poslatica jer na parket “Jezera” dolazi čuvena šabačka “Metaloplastika” koja u prvenstvu još uvek nema izgubljenu utakmicu. Zahvaljujući podršci navijača, ali i dobroj pripremi, “Kikinda Grindex” planira da gostima poremeti taj niz.