KIKINDA- Izabranice trenera Dragana Mrakića stigle su do četrnaeste uzastopne pobede  u Prvoj rukometnoj ligi- sever. ŽORK “Kikinda” je u lokalnom derbiju deklasirao ŽRK “Mokrin” sa 34:22.

Kikinđanke su nastavile dominaciju u prvenstvu i krupnim koracima grabe ka Super B ligi. Prvo poluvreme bilo je tesno, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 15:12. U nastavku je inicijativa pripala domaćim rukometašicama koje su pokazale da su znatno kvalitetnija ekipa od Mokrinčanki:

-Utakmica je bila veoma kvalitetna i vrlo sam zadovoljan prikazanim na terenu. Mislim da smo zasluženo pobedili. Imamo dobru i kvalitetnu ekipu koja ima ozbiljne planove i za narednu sezonu. Devojke su sve ispoštovale što smo se dogovorili u svlačionici, tako da ni rezultat nije mogao da izostane- ocenio je predsednik ŽORK “Kikinda”, Branislav Zrnić.

Najefikasnija u redovima kikindskog tima bila je Ana Čubrilo sa šest postignutih golova. Po četiri gola dale su Teodora Đukičin, Linea Čočaj, Emilija Lazić, sestre Ivana i Jovana Jovanović i Željana Radaković.

U listu strelaca upisale su se i Jovanka Peić, Aleksandra Čubrilo, Nevena Bjelić i Ivana Erdeljan. U redovima mokrinskog kluba dobru partiju pružila je Dragana Mirković sa šest golova, dok su Jelena Ardala i Iva Knežev pet puta bile precizne. Maja Brkin dala je dva gola, a po jedan Stefana Ristić, Dina Kecić, Jovana Antin i Nena Ziramov.