KIKINDA- Fudbaleri OFK “Kikinde 1909” pobedili su na teškom gostovanju u Banatskom Karađorđevu domaće “Jedinstvo” sa 2:1 i napravili krupan korak ka opstanku u prvenstvu. Fudbaleri “Kozare” iz Banatskog Velikog Sela takođe su pobedili na gostovanju.

Ovoga puta, izabranici Slobodana Mitrovića trijumfovali su protiv BAK-a u Beloj Crkvi sa 2:1. Velikoselci su gubili u prvom poluvremenu, ali su u nastavku utakmice pokazali kvalitet i preokrenuli rezultat u svoju korist. Golove su postigli Dejan Ivanović i Ivan Knežević. Ovom pobedom, “Kozara” je nastavila dominaciju u prvenstvu:

– Ostvarili smo još jednu veliku pobedu. Nešto slabije smo odigrali prvih 45 minuta i dobili smo gol. Odmah na početku drugog dela smo izjednačili, a kasnije i preokrenuli rezultat. To nam daje vetar u leđa kako bi nastavili sa dobrim partijama i pobedama u prvenstvu- ocenio je nakon utakmice, Slobodan Mitrović, trener “Kozare”.

Najbolje su prošli fudbaleri “Slobode” koji su u Novim Kozarcima čekali “Radnički” iz Kovina. Očigledno su gosti odustali od takmičenja jer se nisu pojavili. “Slobodi” su poklonili tri nova boda, a sebi pored poraza oduzeli još jedan bod, što je u skladu sa propozicijama.

Narednog vikenda “Kozara” dočekuje “Slogu” iz Plandišta, dok će na Gradskom stadionu OFK “Kikinda 1909” ugostiti “Radnički” iz Sutjeske. Fudbalere “Slobode” očekuje gostovanje u Krajišniku protiv “Krajine”.