KIKINDA- Uvodnih petnaest minuta utakmice 3. kola ARKUS lige nisu slutili na dobro. Dramatičnih prvih trideset minuta meča okončani su nerešenim rezuzltatom 11:11, ali je “Kikinda Grindex” u drugom poluvremenu zaigralal organizovanije i uspela da u dramatičnoj završnici savladala beogradski “Obilić” sa 28:26.

“Plavi” su nakon “crno -belih” pobedili još jedan prestonički rukometni klub, a opet je heroj utakmice bio golman Slavko Miškov. Kikindski Obilić ponovo je maestralnim obranama zaslužio laskavo priznanje igrača utakmice.  Nije Miškov bio raspoložen samo da brani mrežu svog tima.  U samoj završnici meča, u maniru iskusnog levog beka, Miškov je nadmudrio gostujuće  rukometaše i dao gol. Taj potez publika je nagradila ovacijama.

U taboru “Kikinde Grindex” najviše golova postigao je Aleksandar Kurteš. Borio se lavovski sa korpulentnim igračima “Obilića” i  čak sedam puta upisao u listu strelaca. Šest golova dao je Nenad Trumbetaš, a po pet Nikola Vrgović i Milan Pavlov.

Ljubomir Golić dva puta je zatresao mrežu, a golove su postigli još i Milan Potpara i Nemanja Dukatarov. Nenad Mandić, igrač “Obilića” postigao je 12 golova, ali ni to nije bilo dovoljno da njegov tim izbegne poraz. Da su novom pobedom “plavi” veoma zadovoljni, potvrdio je Stanimir Komarek:

– Čestitam našem rivalu na fer i korektnoj igri.  Znali smo da će utakmica biti teška, a nisu se predavali ni kad smo vodili. Ušlo se u neizvesnu završnicu.  Mudro smo odigrali i sačuvali prednost- kazao je on. Šef stručnog štaba “Kikinde Grindex”, Goran Kurteš, priznao je da je utakmica bila dramatična, ali i problematična zbog izostanka povređenog Milana Lisice:

– Pokazali smo da se bez svakoga može, ali i da kolektiv pobeđuje. “Obilić” nam je zadao dosta problema.  Međutim, prevagnuli su naša velika želja i borbenost. Miškov, Kurteš, Trumbetaš i Vrgović bili su sjajni. Zahvaljujem se publici na podršci.

SAMSUNG CSC

Sledi nam odlazak u Pančevo, a potom naredne dve utakmice igramo na našem parketu. Ugostićemo “Spartak” i “Proleter”. Biće to prilika da osvojimo nove bodove- rekao je Kurteš. Utakmica protiv “Obilića” bila je i humanitarnog karaktera. Publika je u postavljenu kutiju mogla da priloži novac za lečenje Tise Sredojev, a deo prihoda od prodatih ulaznica “Kikinda Grindex” usmeriće u te svrhe.