KIKINDA- Već su nas kikindski sportisti u individualnim i kolektivnim sportovima navikli na sjajne rezultate, a oni nisu izostali ni prethodnog vikenda. Na Otvorenom prvenstvu Srbije u plivanju, predstavnici PK “Kikinda” nisu razočarali. U konkurenciji 501 plivača, predstavnika 63 kluba iz 10 zemalja, učinak “Velike Kikinde” vredan je pažnje i pohvale.

Osvojili su tri medalje, zlatnu i dve srebrne. Najsjajnije odličje pripalo je članovima štafete 4×100 kraul u sastavu: Ivana Novaković, Milica Matijević, Jana Strajnić i Kristina Miličić. Srebrnu medalju u štafeti 4×200 kraul pripala je Ivani Novaković, Anđeli Beloš, Kristini Miličić i Nini Tornjanski. Isto odličje, ali u štafeti  4×100 mešano, osvojile su Dejana Veskov, Ana Francuski, Nina Tornjanski i Ivana Novaković.

Dimitrije Sefanović, član SD “Kikinda”, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji kadeta, u okviru 3. Kola Kupa SSS u disciplini standardna vazdušna puška. Takmičenje je održano u Beogradu, dok je u kategoriji  mlađih juniora bio treći. Pucao je i u disciplini serijska vazdušna puška i osvojio srebrnu medalju. Bodove su za finale Kupa SSS obezbedili Stefan Terek i Ognjen Zivlak, dok Anđela Inđić, Stanislava Popov i Maja Pandurov to nisu uspele.

Predstavnici kikindskog Streličarskog udruženja “Apolo” nastupili su u Temerinu na Državnom prvenstvu Srbije u indoor streličarstvu (gađanje u metu sa 18m u dvoranskim uslovima). Na takmičenju je nastupilo oko 90 takmičara iz cele Srbije.

Sara Zamurović osvojila je srebro i titulu vicešampionke Srbije, u stilu olimpijski luk, kategorija kadetkinja. Vicešampion države postao je i Đorđe Mišković.  Nastupio je po prvi put u stilu olimpijski luk, u kategoriji starijih pionira. Zlatna medalja pripala je Danijelu Mikanu u stilu goli luk, takođe u kategoriji starijih pionira, dok je Adrian Rafa bio drugi u stilu goli luk, u kategoriji starijih pionira. Na pragu osvajanja medalja bili su Vanja Nedomački i Kristijan Olah.