BEOGRAD- Džudo prvenstvo Srbije u juniorskoj konkurenciji, proteklo je u znaku predstavnika kikindskog “Partizana”. Gromovnici su osvojili šest medalja, a pripala im je i laskava titula najuspešnije kluba u Srbiji.

To je samo još jedna potvrda da u ovom klubu postoji višedecenijski kontinuirani rad sa mladim džudistima. U Beogradu je Tara Kojić osvojila zlato, u kategoriji do 48 kilograma. U istoj kategoriji Nevena Milić, biser “Partizana”, morala je da se zadovolji srebrnom medaljom. Prvakinja Srbije u kategoriji do 57 kilograma postala je Milica Latković. Na najviši stepenik pobedničkog postolja popeo se i Slobodan Bakić. On se takmičio u kategoriji reko 100 kilograma.  Dejanu Grujiću pripalo je srebro u kategoriji do 60 kilograma, a srebrnom medaljom okitio se i Mateja Vukmirica. On je nastupio u kategoriji do 90 kilograma.

Prava je  šteta što Dejana Volasa nije poslužila sportska sreća.Na kraju takmičenja, bio je sedmi:

-Zaista smo svi u klubu srećni zbog  uspeha naših džudista u juniorskoj konkurenciji. Kontinuitet u osvajanju medalja je nastavljen. Radimo dobro i jako, i potvrđujemo zašto smo na srpskoj i evropskoj džudo mapi poznat i priznat klub- kaže za naš portal Svetislav Vukmirica, trener džudista “Partizana”.