Gradski derbi

KIKINDA- Na Gradskom stadionu, posle više od deset godina, ponovo je odigran derbi dva kikindska rivala. OFK ’’Kikinda 1909’’ ugostila je ŽAK, a pred više od 900 ljubitelja fudbala odigrano je bez pobednika 2:2. Po idealnom vremenu za igru, tim sa Gradskog stadiona je propustio puno šansi u toku utakmice.

Već u osmom minutu utakmice, posle duge lopte gostiju,u želji da izbije loptu u korner, Kenjalo postiže autogol i na početku zadaje problem svojim saigračima. Međutim, nije dugo trebalo domaćim fudbalerima da izjednače. Števanov je idealno centrirao sa desne strane, a Krasin majstorski plasirao loptu u drugi ugao za 1:1. Šanse u prvom poluvremenu za goste propuštaju Ivanović i Ružić koji šutira u bliži ugao, ali je iskusni  Vukobrat odbranio. Najbolju priliku za OFK ’’Kikindu 1909’’ u prvom poluvremenu propustio je Todorov kada je promašio prazan gol sa pet metara. U drugom poluvremenu otvorena igra i puno šansi.

Ređale su se preko Đukića, Kresoje, Spahića, koji je potom doneo vođstvo domaćem timu posle maestralnog solo prodora i šuta u dalji ugao. Narednu šansu za goste imao je Kočiš koji odlično hvata volej, ali je ponovo Vukobrat bio siguran. Do izjednačenja gosti dolaze posle slobodnog udarca, kada Čekić šutira, a jedan igrač u živom zidu domaćih se pomera što je dovoljno da Vukobrat bude kratak i dolazi do poravnanja od 2:2. Gosti su u finišu ostali bez Momčilova, koji je dobio dva žuta kartona.