KIKINDA- Idealni vremenski uslovi poslužili su danas ljubitelje fudbala da na Gradskom stadionu isprate zaostalu utakmicu 17. kola Vojvođanske fudbalske lige- istok, između domaće OFK „Kikinde 1909“ i velikoselske „Kozare“. Imali su šta i da vide. Derbi je pripao gostujućim igračima. Velikoselci su, pomalo neočekivanim rezultatom, savladali kikindske fudbalere rezultatom 3:0 i sada imaju isti broj bodova.

U prvom delu utakmice bilo je izjednačeno, sa dosta propuštenih šansi na obe strane. Gosti su imali lepu priliku da preko Reljića i Zeljkovića zatresu mrežu, ali je pogođena stativa, da bi potom iskusni Crnomarković zamalo postigao pogodak Velikoselcima sličnim udarcem. U drugom poluvremenu, gosti su preuzeli inicijativu, pa je prvi put „Kikindi 1909“ mrežu zatresao Teodor Bjelanović. Dvadesetak minuta pre kraja utakmice, novo pojačanje iz kikindskog ŽAK-a, bilo je ubojito. Armando Čekić je postigao dva gola u samo pet minuta i postavio konačan rezultat:

-Jako sam zadovoljan igrom cele ekipe i drago mi je što je publika imala priliku da vidi koliko se isplatio naš trud tokom zimskog perioda. Ekipa me je prihvatila na najbolji mogući način- kazao je Čekić. Trener “Kozare”, Slobodan Mitrović, istakao je da su njegovi igrači strpljivo čekali svoju šansu i da su je iskoristili kada je za to došlo vreme:

– Naša ekipa se bori za sam vrh na tabeli i mi se uvek okrećemo sledećoj utakmici. Ima još dosta da se igra. Mislim da će prvenstvo biti zanimljivo, a u sledećem kolu dočekujemo nakovački “Polet”. Nadamo se povoljnom ishodu i idemo dalje- optimističan je Mitrović.

U taboru OFK „Kikinde 1909“ čestitali su protivnicima na dobroj partiji i zasluženoj pobedi, ali i poželeli komšijama puno sreće u nastavku prvenstva. Kikinđane narednog vikenda očekuje teško gostovanje u Banatskom Karađorđevu.