Kentaura

KIKINDA- Članovi kikindskog “Kentaura” bili su solidni na poslednjem streličarskom takmičenju u 2017. godini. Na nadmetanju u Zemunu, Kikinđani su osvojili zlatnu i dve srebrne medalje. Jovo Vukmirović prošao je kvalifikacije kao treći u stilu BB (goli luk – luk bez nišana) u seniorskoj konkurenciji, a u neizvesnom raspucavanju je uspeo da osvoji zlatnu medalju.

Tanja Arađanski okitila se srebrnom medaljom u stilu compound (složeni luk) u kategoriji seniorki. Isto odličje osvojio je  Kristijan Olah. On se domogao srebrne medalje u stilu olimpijski luk,  u kategoriji starijih pionira. Takmičenje tipa indoor, gađanje u mete sa 18 metara, u dvoranskim uslovima, organizovao je SK “Zemun”. Učestvovalo je 120 takmičara. Sara Zamurović, Zaviša Lučić, Vladimir Mehić i Branislav Francuski nisu uspeli da se domognu pobedničkog postolja. Ovo je bilo poslednje streličarsko takmičenje u 2017. godini.

Najupešnije strelce je nagradio Streličarski savez Srbije. Našoj Teodori Horvat je pripalo priznanje za prvo mesto za Field takmičenje u stilu instinktivni luk- pionirke. Njen klupski kolega, Branislav Francuski, dobio je priznanje za prvo mesto u sezoni i za Field i 3D takmičenje u stilu instinktivni luk- seniori.

Zaviša Lučić, trener kluba, kaže za portal Gradski.online da nestrpljivo očekuju  da se oprobaju u ulozi domaćina:

– To će se desiti 28. januara, u SC “Jezero”. Po drugi put, naš klub biće domaćin po streličarima iz cele Srbije- najavio je Lučić.