KIKINDA- Košarkaši “Velike Kikinde” izgubili su na svom terenu od vrlo raspložene ekipe “Dunav 2014” iz Apatina sa 79:72 i tako doživeli drugi poraz u prvenstvu Druge regionalne muške košarkaške lige- sever. Utakmica 5. kola tekućeg prvenstva bila je veoma interesantna za gledaoce sa dosta obrta i lepih akcija.

Prvo poluvreme bilo je prilično izjednačeno, a presudna je bila treća četvrtina koja je gostima pripala sa 13 poena prednosti. U nastavku su naši košarkaši bili konkretniji, ali nisu uspeli da prokrenu rezultat u svoju korist:

-Pre svega, nismo bili povezani u igri. Pogotovo u trećoj četvrtini koju smo izgubili sa 13 poena razlike. Nismo dobro ni funkcionisali u odbrani i na tome moramo da radimo dodatno. Trening je najbolji lek nakon ovakvog poraza. Nama je ovo novo iskustvo, ali treba što pre da zaboravimo i da se pripremimo za utakmice koje nas očekuju- istakao je nakon utakmice Mirko Bucalo.

Sledećeg vikenda naše košarkaše očekuje teško gostovanje u Somboru gde ih dočekuje “Joker”, ekipa koja do sada ima sve pobede u prvenstvu i važi za glavnog favorita osvajanja prvenstva.